ביוגרפיה
ישראל דיין, זמר,תמלילן,מלחין, מנגן גיטרה, חבר אמ"י, אשכולות, אקו"ם ובעל אולפן הקלטות.
מופיע דרך פמי פרימיום תרבות לישראל בישובי הפריפריה והספריות העירוניות בכל הארץ.
ישראל דיין נולד בשנת 1964 בעיר עכו ומתגורר כיום בכפר ורדים., התחיל את דרכו כזמר עוד מילדותו,דרך האהבה למוסיקה ולשירי אהבת הארץ,עליהם גדל ומאז אינו מפסיק לשיר.
וכבר מתוך הצבא כחייל בודד החל להופיע ברחבי הארץ.
כשסיים את שירותו הצבאי, בגיל 21 הוציא ישראל את האלבום הראשון "ארץ ישראל" המכיל שירים מקוריים שכתב והלחין,ביניהם השיר "שניים לעכו",שיר שכתב לעיר הולדתו שברבות הימים הפך להמנון העיר,הנלמד בבתי הספר והגנים בעיר ומופיע על גבי שני שלטי חוצות בעיר עכו(ליד בית המשפט ומול המשטרה).
הדיסק השני "באהבה למולדת ", הוקדש לאהבת המולדת שכולו שירה ישראלית (שיר א"י הישנה והטובה).
בשנת 1994 הוציא את הדיסק "לשיר ולרקוד" שכולו מחרוזות לשירה וריקודים.
בשנת 2000, הוציא ישראל את ה-DVD הראשון בחברת "שרים קריוקי" "לשיר כחול לבן" שכולו שירה ישראלית על רקע נופי הארץ. הדיסק זכה להצלחה מרובה בארץ ובחו"ל, כאשר כל מדריכי הטיולים בארץ ובעולם מקרינים אותו באוטובוסים של התיירים,במסעדות ובמועדונים ישראליים.
בעקבות ההצלחה הגדולה של "ה-DVD "לשיר כחול לבן",יצא בשנת 2005 ה-DVD השני "לשיר כחול לבן 2" שזוכה לאותה הצלחה.
בשנת 1999. יצא שיר שכתב והלחין ישראל דיין "שניים לעכו" כדואט עם הזמר כנר סמיר שוקרי השיר פתח את פסטיבל עכו והיה שיר הנושא של הפסטיבל שודר בכל תחנות הרדיו ובתוכניות הטלויזיה. השיר מופיע בשלטים ברחבי העיר עכו .בעקבות ההופעה בפסטיבל, שלח שר המדע דאז מתן וילנאי מכתב לשניים המפרגן לעשייה המשותפת.
בשנת 2002, יצא לישראל דיין דיסק מיוחד בשיתוף הכנר והזמר סמיר שוקרי בחברת NMC "שרים נעמי שמר" המוקדש כולו לשירי המשוררת הלאומית נעמי שמר, בעיבודים אותנטיים מחודשים ושיר שכתבו השניים "שיר לנעמי". הדיסק והשיר זכו לביקורת אוהדת מצידה של נעמי שמר וגם להתייחסותה במכתב ששלחה לשניים ובו כתבה שהיא אהבה את הדיסק והכי ריגש אותה, השיר שנכתב עליה "שיר לנעמי".
בשנת 2005 יצא סינגל משותף יחד עם היוצר והזמר איתן מסורי "ימים של נחמה "מילים: ישראל לחן: איתן מסורי
בשנת 2007 יצא סינגל משותף יחד עם היוצר והזמר אריאל זילבר "אלייך" מילים:ישראל דיין לחן:שמואל אלבז
בשנת 2009, הושק DVD שלישי "שרים ורוקדים" בו מחרוזות ממיטב הזמר העברי המותאמות גם לריקודי העם.
בשנת 2010, השיר "שתחזור בשלום",שצה"ל החליט שבבקום היכן שילדינו יורדים מהאוטובוס בכדי לעבור את שרשרת החיול, מקבלים אותם שני שלטים ענקיים ובהם מצוטטים שורות מתוך השיר שישראל כתב ללחן של שמואל אלבז "שתחזור בשלום ותשמור על עצמך גם אם הדרך ארוכה ומתישה ותחשוב גם עלינו ילדי כי תמיד הפרידה היא קשה".
בשנת 2014 הדיסק השמיני במספר,"שרים ישראלי" , משקף את פועלו של ישראל דיין לאורך השנים, את השפעת התרבות הישראלית ואת האהבה לשירה הישראלית המודרנית. בדיסק זה מופיעים שני שירים פרי עטו של ישראל דיין.
בשנת 2018 יצא הDVD הרביעי "שרים ישראלי".
ישראל השתתף בתכניות טלויזייה ובתוכניות רדיו , ערך ושידר תוכניות ספיישל, ברדיו קול רגע(חיים הכט).
כמו כן, מופיע, בארץ ובחו"ל, במופעי תרבות,ערבי זמר, בתי ספר ובאירועים מגוונים של קק"ל ובקהילות היהודיות בארה"ב, באמצעות הסוכנות היהודית.